Kürt iş insanı Zeki Oğuz kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı

featured
service

Haber Merkezi: Kürt iş insanı Zeki Oğuz’un “istihbarat” tarafından kaçırıldığı tespit edildi. Oğuz’un köylüsü olan bir AKP’li milletvekili, “istihbarat” ve emniyet ile yaptığı görüşmenin ardından aileye, Oğuz’un istihbaratın kaçırdığı bilgisini verdi.  

Almanya’dan Türkiye’ye gelen Kürt iş insanı Zeki Oğuz, 18 Mart’ta Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz’da bulunan bir markette yaptığı alışverişin ardından kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı kameralara yansıdı. Üç kişi tarafından kaçırılan Oğuz hala bulunamazken, akrabası Avukat Abdurrahman Karabulut, sanal medyada yaptığı paylaşımda Oğuz’un “Derin devlet” güçleri tarafından kaçırıldığını paylaştı. 

AKP’Lİ VEKİL: İSTİHBARATIN ELİNDE

Mezopotamya Ajansının ulaştığı Karabulut, Oğuz’un izini sürdürdüklerini ve bu kapsamda Oğuz’un köylüsü AKP’li milletvekili bir isim ile görüştüğünü aktardı. Milletvekilinin istihbarat ve emniyetle görüştüğünü, kendilerine bilgi verdiğini paylaşan Karabulut, “Aldığımız bilgi net: Oğuz, devletin elinde. Bu bilgiyi görüştüğümüz milletvekili verdi. Oğuz yurtsever bir iş adamı ve Avrupa’da siyasi faaliyetlerini sürdürüyor. Burada da Antalya’da bir üniversitenin hisselerine ilişkin ihaleye katılmak ve satın almak için geldi. Satın alıp almadığını ise bilmiyorum” dedi. 

Kaçırılmanın havuz medyasında farklı yansıtıldığını ve adli bir olay gibi ele alındığını belirten Karabulut, bu durumun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Oğuz’un kaçırıldığı yerde binlerce kamera olduğunu ve istenildiği taktirde 24 saatte bulunabileceğine işaret eden Karabulut, “Göstermelik bir soruşturma açıldı ancak bugüne değin bu kapsamda kimsenin ifadesi dahi alınmadı. Araçlar ve kişiler beli. Ancak tek gözaltı yok. Adam kendi adamını niye yakalasın?” diye, sorarak tepki gösterdi. (MA)

Kürt iş insanı Zeki Oğuz kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin