KYK yurtlarından çıkarılan Munzur üniversitesi öğrencileri: Okumak için kalacak yer istiyoruz

featured
service

Haber Merkezi: Yerleştirildikleri KYK yurtlarından çıkarılan Munzur Üniversitesi öğrencileri, barınma sorunlarının çözülmesini istedi.

Munzur Üniversitesi öğrencileri, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYK) ait yurtlardan çıkarılmalarına ilişkin Seyit Rıza Meydanı’nda açıklama yaptı.

Munzur Üniversitesi öğrencileri adına konuşan Serhat Kurtboğan, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte ülke genelinde üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yaşadıklarını söyledi. Yaklaşık bin 500 öğrencinin KYK yurtlarında yedek olarak bekletildiğini aktaran Kurtboğan, “Yurtlarda misafir olarak kalan öğrenciler, asil kayıt alan öğrencilerin gelmesi bahane edilerek apar topar yurttan çıkarılmaya çalışıldı. Bu durum sonucunda birçok öğrenci memleketlerine dönmek ve bir kısmı geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldı. Öğrencilerin bu sorun üzerine valilik önünde yaptığı açıklama dikkate alınmadı. Aynı zamanda ev kiralarının yüksek olması nedeniyle de yurtlardan başka seçeneği olmayan biz öğrenciler, bu barınma sorununun bir an önce çözülmesini istiyoruz” diye belirtti.

KYK yurtlarından çıkarılan Munzur üniversitesi öğrencileri: Okumak için kalacak yer istiyoruz

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin