Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı, Yüksekova’da patlama

featured
service

Haber Merkezi: Mardinin Nusaybin ilçesine bağlı 4 köy ve bağlı mezrada askeri operasyon gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin’de PKK’ye yönelik yapılacak askeri operasyon nedeniyle Nusaybin ilçesine bağlı 4 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, 5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 04.00’ten itibaren bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, operasyon sona erene kadar Nusaybin ilçesine bağlı kırsal Serinkaya, Eroğlu, Görentepe ve Yavruköy mahalleleri ve mezraları sınırlı olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ifade edildi.

Yüksekova’da operasyon bölgesinde patlama

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Tilorana Binî ve Tilorana Serî köyü kırsalında başlatılan askeri operasyon 3’üncü gününde. Sipêrêz Dağı bölgesinde yoğunlaşan operasyon için bugün çok sayıda zırhlı araç sevk edildi. Kazı çalışmalarında kullanılan iş makinelerin de bölgeye sevk edildiği öğrenildi. Bölgenin sık sık havadan bombalandığı belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; bu sabah saatlerinde operasyon bölgesinde şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Sabah saat 04.00 sıralarında yaşanan patlamanın ardından köye giriş ve çıkışlar kapatıldı. Köylülerin dışarıya çıkmaması için ise anons yapıldığı aktarıldı.

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı, Yüksekova’da patlama

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin