Şemdinli ve Hozat’ta orman yangınları

featured
service

Haber Merkezi: Türk devletinin gerilla alanlarına karşı havadan ve karadan sürdürdüğü operasyonlar nedeniyle açılan ateş ve bombardıman nedeniyle orman yangınları yaşanıyor.

Hakkari Şemdinli’ye bağlı Nêrkole köyünde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Akşam saatlerinde başlayan yangına müdahale edilmemesine tepki gösterildi. 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Nêrkole köyüne bağlı Gomanê dağı arkasında bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Saatlerdir devam eden yangın etkisini giderek arttırıyor. Bölgede herhangi bir müdahalenin yapılmadığı ormanlık alanda, yangının diğer köylere de yakınlaştığı belirtildi. 

Sosyal medyada çağrı

Sanal medya hesapları üzerinden yapılan çağrıya Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Sait Dede’de destek verdi. Dede, yangına ilişkin “Şemdinli’de yangına derhal müdahale edilmelidir. Ormanlarımızı yakmalarına sessiz kalmayacağız. #Şemdinliyanıyor #ormanlarımızyanıyor” paylaşımında bulundu.

Hozat’ta ikinci yangın

Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Amutka, Aliboğazı ve Dereköy bölgelerinde savaş uçaklarının bombardımanı sonucu orman yangını çıktı.

Hozat ilçesine bağlı Aliboğazı Vadisi ve Dereköy mevkilerinde savaş uçaklarının bombardımanı sonucu orman yangını çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale edilmiyor.

Geçtiğimiz haftalarda da bombardıman sonucu yangın çıkmış, Dersim halkının yangına müdahalesi askerler tarafından engellenmiş ve büyük bir alana yayılan orman yangını kendiliğinden sönmüştü.

Şemdinli ve Hozat’ta orman yangınları

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin