Şenyaşar Ailesi’nin dosyasına bakan savcı değişti

featured
service

Haber Merkezi: Urfa Adliyesi önünde “Adalet” nöbeti tutan Şenyaşar Ailesi’ne ilişkin soruşturmayı yürüten savcı bir kez daha değişti. Yeni gelen savcı dosyaya atanan 8’inci savcı oldu. 

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebi ile başlattığı nöbet eylemi 113’üncü gününde. Sabahın erken saatlerinde adliye önüne gelen Şenyaşar Ailesi, mesainin başlaması ile adliye bahçesine girmek istedi. Polisler savcılık kararı olduğu gerekçesi ile ailenin adliye bahçesine girmesine izin vermedi. 


ADLİYEYE GİRİŞE YASAK
 

Konuya ilişkin Mezopotamya Ajansı’na konuşan Ferit Şenyaşar, 113 gündür hukuka dair hiçbir gelişmenin olmadığını söyledi. Soruşturma dosyası savcısının yine değiştiğini kaydeden Şenyaşar, “Bugün işlemlerimiz olduğu için yine dosya savcısı ile görüşmek için adliyeye girmek istedik. Ama kolluk kuvvetleri adliyeye girmemize izin vermedi. Adliyeye girişimiz yasaklanmıştır. Bu bize karşı işlenen bir suçtur. Biz sadece adalet istiyoruz. Yargı yoluyla zulüm altında yaşıyoruz. Buradan yetkililere sesleniyorum; gelin adaletsizliği görün” dedi. 

Savcı değişikliğini sorduğumuz aile avukatlarından Bülent Duran, şu ana kadar 3’ü başsavcı toplamda 7 savcının dosya soruşturmasını yürüttüğünü, son değişiklikle 8’inci savcının soruşturmaya atandığını ifade etti.  

SADECE ADALET 

Ailenin sanal medya hesabı üzerinden ise şu paylaşım yapıldı: “Adaleti yok eden,  yasaları pranga olarak gören, Yasaların arkasından dolanarak talimatlara göre hareket eden yargıçlar ve savcilar.. Gün gelecek adalet size de lazım olacak… Hastanede organize bir katliam olduğunu herkes biliyor. Sadece ADALET istiyoruz..”

Şenyaşar Ailesi’nin dosyasına bakan savcı değişti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin