Tokat’taki Alevi yurttaşlar yollarının yapılmasını istedi: Yazın tozdan, kışın çamurdan geçilmiyor!

featured
service

Haber Merkezi: Toka’ın Zile ilçesinde büyük bir çoğunlu Alevi olan köylerin yolları, her seçim sürecinde verilen sözlere rağmen yıllardır yapılmıyor.

Zile ilçesine bağlı Karacaören ve Karşıpınar Alevi köylerinde yaşayanlar evlerini birbirine bağlayan köy içi yollarının çamurdan ve balçıktan geçilemeyecek halde olduğunu belirterek, asfalt yapılmasını istiyor

Açıklama yayımlayan Karacaören Cemevi Başkanı Dursun Baş “Yıllardır çamurlu yol sorunu yaşıyoruz. Köy yolunun hala bu şekilde olmasına ve her yağmur ardından yollarının bu şekilde çamur deryasına dönüşmesine karşı yolların yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Karaçaören ve Karşıpınar köyü gibi birçok köyün ortak özelliğinin Alevi yurttaşların yaşadığı köyler olduğunu belirten Baş, “Bu köyler ile ortak kullandığı yollarımız maalesef içler açısı, yazın toz, kışın ise çamur bizi canımızdan bezdirdi. Yaşanan yaralanma ve maddi hasarlı kazalarda cabası. Yinebu yol üzerinde, Bölgede yaşayan Alevilerce ziyaret edilen Anşa Bacı – Veli Baba evlatlarından Hasan Baba ve Rüstem Baba türbeleri var. Buraya yılda en az 200 bin ziyaretçi gelmektedir. Büyükşehirlerden cenaze veya ziyaret için köyümüze gelen otobüs şoförleri yolları bahane ederek bir daha gelmek istemiyorlar. Yol bozukluğu nedeniyle arabalarımız hasar görüyor ve her İlçeye gidip gelişimizde sanayiye gitmekten bıktık. Yazın tozdan, kışında çamurdan yollardan geçilmiyor. Tokat Valiliğine, İl Özel idaresine ve Milletvekillerine derdimizi anlattık, sorunumuzu yazılı olarak da ilettik ama hala bir çözüm bulunmadı. Karacören ve bu yolu kullanan diğer köy halkı adına artık yollarımızın yapılmasını bu yüzyılda böyle sorunlarla boğuşmak istemiyoruz.” diye seslendi.

Tokat’taki Alevi yurttaşlar yollarının yapılmasını istedi: Yazın tozdan, kışın çamurdan geçilmiyor!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin