Tutsak ailelerine polis saldırdı: 50 kişi gözaltına alındı

featured
service

Haber Merkezi: İzmir’de “Hasta ve İnfazı Yakılan Tutsaklara Özgürlük, Tecride Son” sloganıyla düzenlenen eyleme polis saldırdı, 50’ye yakın kişi gözaltına alındı.

Hasta ve infazı yakılan tutsakların yakınları tarafından başlatılan ve 1 yıla yakın süre devam eden Adalet Nöbeti dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP), Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İzmir Meclisi, Tevgera Jinên Azad (TJA), Ege Tutuklu Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (EGE TUHAY-DER), Anadolu Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAYDER) ve Birleşik Mücadele Güçleri (BMG) öncülüğünde “Hasta ve İnfazı Yakılan Tutsaklara Özgürlük, Tecrite Son” sloganıyla Konak Eski Sümerbank önünden yürüyüş gerçekleştirilmek istendi. HDP’li Milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Feleknas Uca’nın da katıldığı yürüyüşe polis saldırdı. Saldırıda gözaltına alınan 50’ye yakın kişinin sağlık kontrolleri için hastaneye götürüldüğü kaydedildi.

Gözaltına alınanlar arasında ismi belli olanlar şunlar: Barış Kırmızıtaş, Dilan Karakoç, Hacay Yılmaz, Gülsever Turgal, Tijada Kılıç, Çınar Altan, Hızır Ali Kılıç, Funda Akbulut, Vasfi Özer, Mikail Fidan, A. Bal, Dağlar Kaplan, Murat Kocabaş.

Tutsak ailelerine polis saldırdı: 50 kişi gözaltına alındı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin