Ukraynada ki Nazist AZOV taburu hakkındaki belgeseli sunan ERT gazetecisi Thomas Sideris ölüm tehditleri aldı.

featured
service

Gazeteci Thomas Sideris’in özgür haber hakkını, yaşamı ile şantaj yaparak teslim almaya çalışan Nato destekli faşist uluslararası çetelere göz yuman sahte ‘demokrasi havari’si tekelci basına, iki yüzlü Avrupa’lı politikacılara, BM ve AP gibi tekelci kapitalizmin hizmetindeki uluslararası kurumlara, savaş kışkırtıcısı ve provokatörlere, yeryüzünün dört bir yanında kendinden menkul gerekçelerle dünya halklarına savaş açan emperyalistlere karşı halkların ve Thomas Sideris gibi namuslu gazetecilerin yanındayız. Devrimci Demokrasi

*****

Yunanistan

Ukraynalı neo-Nazi “Azov Taburu” hakkındaki belgeselini sunan ERT gazetecisi Thomas Sideris, yaşamı için tehditler aldı .

Gazeteciler ve Elektronik Basın Derneği  ESPİT ) , kendisine yapılan ahlaksız saldırıyı kınayan  bir bildiri yayınladı ve bir duyuruda ” hukukun üstünlüğüne ve hukuka uygun olmayan sansür, hedef alma ve suistimal edici bir yüzleşme girişiminden ” söz edildi. gazetecilik kuralları . “

ESPIT’in tüm duyurusu:

Pano Gazeteci ve ESPIT üyesi  Thomas Sideris’e  ve Birinci Program’daki  “Korunmasız geçiş”  programına  yönelik gerçekleştirilen ahlaksız saldırı nedeniyle ESPIT’in açık ve kamuoyunu hedef alma, hakaret, karalama, sözlü mesleki ve ahlaki taciz.

İnsanlığın zor durumda kaldığı bir dönemde , Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 19. Maddesinde ve ülke Anayasasında güvence altına alınan kişi hak ve özgürlüklerini, ifade özgürlüğünü ve çoğulculuğu savunma ihtiyacı  .

Gazetecilerin özgür, güvenli ve bağımsız rolü, özellikle gazetecilerin haklarının dünya çapında benzeri görülmemiş bir tehdit altında olduğu bir zamanda, demokrasi ve barışın temel bir temelidir.

Medyaya karşı artan şiddet eylemlerini, aynı zamanda gazeteciler üzerinde bir sansür iklimi yaratma, yalan haberlerin yayılmasını ve internette nefretin yayılmasını kolaylaştıran baskıyı pişmanlık ve yoğun endişeyle izliyoruz.

Dünyanın birçok ülkesinde her gün, en son olarak Ukrayna örneğinde, nesnel bilgiyi ve gerçeğin ifşasını savunan basın profesyonelleri, kendi hayatlarını tehdit ederek, araştırmanın ve bağımsız gazeteciliğin hayati ve hayati rolünün altını çizerek aynı hedefler haline geliyorlar. demokrasi ve insan haklarının savunulmasında.

Pano ESPIT, değişimin ulusal ve küresel güvenlik üzerindeki etkisinin araştırılması ve ortaya çıkarılmasında bağımsız, araştırmacı gazeteciliğin rolünün demokratik toplumların hayatta kalması ve geleceği için çok önemli olduğunu hatırlatır.

Bu temelde, görüş ve pozisyonların karşı karşıya getirilmesinin hiçbir durumda gazetecilik eserinin üretimini ve özgür ifade ve düşünceyi sindirme ve engelleme amacı ile kişileri ve eserleri hedef almak, hakaret etmek, taciz etmek ve aşağılamakla sonuçlanmaması gerektiğini vurguluyoruz.
Özgür ifade ve araştırmacı gazetecilik, ödüllü çalışmaları ve uluslararası farklılıklarına ek olarak, mesleki dürüstlük ve gazetecilik etiği konusundaki günlük tanıklığıyla kutsal bilgi hakkına karşı sorumluluğunu kanıtlayan meslektaşım Thomas Sideris tarafından yıllardır hizmet vermektedir.

Ocak 2018’de Botsi ödülü ile onurlandırılırken, tüm araştırma çalışmaları için PRIX EUROPA kurumunun 2018 için en iyi Avrupalı ​​gazeteci ödülüne aday gösterildiğini de hatırlatırız.

Pano ESPIT tarafından bir kez daha vurgulanmaktadır:
• Sansür, hedef gösterme ve suistimal edilmeye çalışılan yüzleşmeler, hukuk devleti ve gazetecilik etiği kurallarına uygun değildir.
• Müdahalesiz (sansür) kapsamlı gazetecilik araştırmasının rolünü hepimiz profesyonel ihtiyatla, etik davranışla ve gazetecilik etiğine bağlı kalarak korumalıyız.
İnternet için yeni verilere yanıt verecek ve temel ilke ve değerlere saygı gösterilmesini ve korunmasını garanti edecek, nihai ve sarsılmaz basın özgürlüğü, çoğulculuk hedefi ile internet için ortak bir etik koduna ihtiyaç duymamız artık acildir. görüş ve nesnel dokunulmaz bilgi.

Ukraynada ki Nazist AZOV taburu hakkındaki belgeseli sunan ERT gazetecisi Thomas Sideris ölüm tehditleri aldı.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin