Ajanlık dayatılan gençler: “Ne yaparlarsa yapsınlar geri adım atmayacağız”

featured
service

Haber Merkezi: Son dönemde artan ajanlaştırma saldırılarına yönelik açıklamada bulunan HDP İstanbul Gençlik Meclisi üyeleri, “bu politikalarla bizi baskı altına alamazlar” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Gençlik Meclisi, üyelerine yönelik gözaltı ve ajanlık dayatmalarına ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm ile İl Eşbaşkanı Elif Bulut katıldığı toplantıda, salona Kürtçe ve Türkçe “Tehdit, baskı, ajanlaştırma bizi yıldıramaz” yazılı pankart asıldı.

28 Ocak tarihinde gözaltına alınarak Eyüp Karakolu’na götürülen HDP’li genç Sinan Alabakır, “Polisler ‘ortak çalışalım. Önünüzde iki yol var ya bizimle çalışırsınız ya da Silivri’ye gidersiniz’ diyerek bizi tehdit ettiler” diye anlattı. Alabakır, “Biz HDP Gençlik Meclisleri olarak buradan bir kere daha belirtiyoruz. Bu ajanlaştırma politikaları ile bizi baskı altına alamazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar geri adım atmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ajanlık dayatılan gençler: “Ne yaparlarsa yapsınlar geri adım atmayacağız”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin