1. Haberler
  2. MÜCADELE
  3. Antalya ve Mersin’de gözaltılara tepki

Antalya ve Mersin’de gözaltılara tepki

featured
service

Antalya’da yapılan ev baskınlarında 5 kişi gözaltına alındı. Antalya ve Mersin’de yapılan açıklamalarda gözaltına alınanların serbest bırakılması istendi.

Antalya ve Mersin’de yapılan açıklamalarda, Antalya’da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 5 kişinin serbest bırakılması istendi.

ANTALYA
Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, bu sabah kentte yapılan ev baskınlarında SYKP PM Üyesi Taylan Sönmez, TİP yöneticisi Enes Keskin, Halkevleri Antalya Şube Başkanı Gürkan Gülseven, Halkevleri yöneticisi Ebru İntibay ve Yoldaş Güneş’in gözaltına alınmasına tepki göstererek, serbest bırakılmalarını istedi. Attalos Heykeli önünde yapılan açıklamada konuşan Nurettin Sönmez, 10 Ekim Ankara Katliamı anmasında “Katilleri tanıyoruz hesabını soracağız” sloganlarının atmasının birilerini rahatsız ettiğinden ötürü bu sabah yapılan ev baskınlarında 5 kişinin gözaltına alındığını hatırlattı.

Gözaltılarla iktidarın kendileri gibi düşünmeyenlere gözdağı vermek istediğini söyleyen Sönmez, “Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri olarak gözaltındaki arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Demokratik eylemler, basın açıklamaları suç olarak kabul edilemez. Bilinmelidir ki bu yöntemlerle zulmünüz devam edemez. Gençlerimizin hırpalanmasına, suçlanmasına, geleceklerinin heba edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bir kez daha söylüyoruz gözaltılar bir an önce serbest bırakılmalıdır” dedi.

MERSİN
Mersin’de yapılan açıklamada da Antalya’da gözaltına alınan 5 kişinin serbest bırakılması istendi. TİP Mersin İl Örgütünde yapılan açıklamaya, TİP, Halkevleri ve SKYP yöneticileri katıldı. Açıklamada TİP İl Başkanı Uğurcan Esiroğlu konuştu.

Kaynak:Avrupa Haber/ETHA

Antalya ve Mersin’de gözaltılara tepki

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin