1. Haberler
  2. BİLDİRİLER
  3. Avrupa`da MKP 3Kongre Tanıtım Toplantılarının İlki Paris`te yapıldı

Avrupa`da MKP 3Kongre Tanıtım Toplantılarının İlki Paris`te yapıldı

featured
service

Kongre tanıtım toplantısı Paris Dersim Kültür Derneğinde yapıldı. Toplantıda özetle, Parti tarihi içinde Mülteci Tasfiyeci Revizyonistlerin MKP 3. Kongre sürecini hangi örgütsel poitikalarla daha baştan sabote ettiklerini, MLM lerin düşüncelerinin kongreye yansımasını engelledikleri ve iki çizgi mücadelesine set çektiklerini ve MKP Kongresinin içi boş revizyonist eklektik burjuvaziye köprü sunan bir platformla gaspettiklerini ortaya koydular.

Bunun üzerine açık ideolojik mücadeleye giriştikleri 2014 te ki saflaşma sürecini ve MLM ‘lerin bu tarihten sonra adım adım ördükleri yeniden MKP’ nin MLM temellerde ayakları üzerine kaldırılması için geçen ve 3. Kongre ile nitel sıçramaya dönüşen yeniden inşaa sürecini ele alan bir zeminde Avrupa faaliyetçileri ilk kongre tanıtım toplantısında kitle karşısına geçtiler.

MKP 3. Kongre gündemini; Sosyo Ekonomik Yapı, Ulusal sorun buna bağlı olarak Devrimin niteliği ve stratejisi , Örgütlenme sorunu ile sınırlaması bugün kü gücü ve dört bir yana yumruk sallamadan bir çıkış yolu açmakken gerek Kongre Belgelerini okuyan gerekse toplantı da, Başta Devrimin stratejisi ve Kadın sorunu, Lgbti, Demokratik kitle çalışması ve yasal alanlara ilişkin politika eksikliği yada mücadelenin bu alanlarına yönelik sekter bir duruş algısına olduğu kanısını paylaşıyorlar. MKP temsilcisi, 3. Kongre gündemi dışında kalan UKH sorunu ve Birlik sorunuda dahil burada değindiğimiz konularda araştırma ve inceleme görevini önüne koyduğunu. Parti içi ve dışımızdan gelen eleştiri, öneri ve katkıları dikkate alan bir kitle çizgisi anlayışına sahip olduğunu bu konuda Lenin ve Mao Zedung yoldaşların ön açıcı teorik belirlemelerini günümüzün olguları ve gerçekliğini değerlendirmede temel kriterler olarak aldıklarını ve en kısa zamanda bu konularda da yetkin politik perspektiflerle önderlik sorumluluğuna uygun bir hatta olacaklarını vurguladılar.

MKP Temsilcisi, Avrupa’da Kongre tanıtım toplantılarına devam edeceklerini ve bu noktada toplantılara katılan yoldaşlarımızı ve dostlarımızı sorgulayıcı olmaya, bizlere kendimizi ve kararlarımızı daha derinliğine anlatma fırsatı tanımaya çağırıyoruz. Paris Kültür Derneğine ve toplantıya büyük bir olgunlukla katılan yoldaşlarımıza ve dostlarımıza gösterdikleri ilgi ve dayanışmadan dolayı teşekkür ediyoruz vurgusunda bulundu.

Biz tarihsel geleneğini, siyasal platformunu benimsediğimiz ve bu noktada mücadelenin her sahasında ki söz ve eylemini yayınlarımızla destekleme çabası içinde olduğumuz Proletarya Partisine ve Avrupa faaliyetçilerine başarılar diliyoruz.

Avrupa`da MKP 3Kongre Tanıtım Toplantılarının İlki Paris`te yapıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin