1. Haberler
  2. MÜCADELE
  3. ‘Barınamıyoruz’ diyen öğrenciler parklarda sabahladı

‘Barınamıyoruz’ diyen öğrenciler parklarda sabahladı

featured
service

Haber Merkezi: Devlet yurtlarında yer bulamayan ve artan kira fiyatları nedeniyle eve çıkamayan öğrenciler, bu soruna dikkat çekmek için geceyi sokakta uyuyarak geçirdi.

İstanbul başta olmak üzere özellikle büyükşehirlerde artan kira fiyatları, üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlamasından sonra barınma problemini ortaya çıkardı.

Devlet yurtlarında yer bulamayan öğrenciler, özel yurt ve kiralık evlere verecek paralarının da olmaması nedeniyle sokakta kaldı. Bu sorunu yaşayan öğrenciler, “Barınamıyoruz Hareketi” adı altında toplandı.

Hareket, yaşanan soruna dikkat çekmek amacıyla dün gece Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda sabahladı.

ABLUKAYA ALINDILAR

Öğrenciler çevik kuvvet tarafından ablukaya alınırken, CHP Milletvekili Mahmut Tanal da parkta sabahladı. Öğrencilerle birlikte parkta yatan Tanal “Burası saraydan rahat” dedi.

Eylemin sona erdirilmesini isteyen ilçe emniyet müdürüne ‘kalacak yerimiz yok’ diyen öğrenciler, barınma problemi nedeniyle eğitimlerini nasıl sürdüreceklerini bilemediklerini söylediler. Öte yandan sosyal medyada da ‘#barınamıyoruz’ etiketiyle öğrencilere binlerce destek mesajı atıldı. (YD)

‘Barınamıyoruz’ diyen öğrenciler parklarda sabahladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin