Devrimci Halkın Günlüğü Neyin Ürünüdür ?

featured
service

Her örgütlenme bir ideolojinin ürünü olduğu gibi sınıfsal, siyasi amaca hizmet eder. Marxizm,Leninizm, Maoizm bilimsel dünya görüşüyle donanan komünist hareketin bütün örgütlenmeleri devrimci işçi sınıfı, emeçli köylülük, geniş halk kitlelerinin devrim amacı uğruna mücadele yürütür. Kaypakkaya güzergahında komünizm ideolojisinin savunucusu ve halkın örgütlenme aracı olan yayın organları bedeller ödeyerek sansür, yasaklama, engelleme, işkence ve katliamları göğüsleyerek yürüyüşünü sürdürdü.

Hiç bir saldırı bundan sonra da devrimci ilerlemeyi durduramayacaktır. Devrimci Halkın Günlüğü dergisi devrimci proletaryanın ideolojisinin ve politik mücadelesinin engellenemez sözünün somutlaştığı yayın organlarımız geleneğinin bir devamcısı olarak ortaya çıkmıştır. Sadece faşist türk devletinin azgın saldırılarını göğüslemekle kalınmamış aynı zamanda her türden burjuva sınıfsal işbirlikçi oportünist akıma karşı Marksizm ideolojisinin yılmaz savunucusu olmuştur. Kaypakkaya yoldaşın sosyal-şovenizm, oportünizme karşı sürdürdüğü keskin, kararlı mücadele mirasını devir almıştır.Tarihte olduğu gibi bugünde MLM ideoloji yoğun saldırı altındadır.Oportünizmin tasfiyeciliği devrimci dinamikleri yutma saldırısının pervasızlaştığı dönemin içindeyiz. Bu sadece dışımızdaki reformist parti ve akımların var olan durumundan değil aynı zaman da Maoist partide türeyen sağ oportünizmin yaratığı büyük tahribatlar, savrulma bakımından da böyledir.
Maoist komünistler iki çizgi mücadelesini demokratik merkeziyetçilik bakış açısına bağlı olarak sürdürür. Klikçi, gurupçu, hesapçı, monolotik tarzı reddeder. Devrimci Halkın Günlüğü proleter devrimci demokrasinin sözü olacaktır. Birinci sayımızda yer alan açıklama ve değerlendirmelerden anlaşılacağı gibi Devrimci Halkın Günlüğü zorunlu ihtiyaç olarak doğmuştur. Demokratik merkeziyetçilik ilkesini terk eden “3.Kongre” çizgisinin sözcüsü olan Halkın Günlüğü gazetesi devrimci muhalefetin fikirlerine yer vermediği gibi Maoist iki çizgi mücadelesi anlayışını terk ettiklerini en çarpıcı ifadesi olarak kendilerine karşı çıkan,
farklı fikirlere sahip olanlara başka örgütlere gitmeleri için yol göstermişlerdir. Karşı çıkanları her türden geri ve kötü sıfatla tanımlamış, damgalımşlardır.
İç demokratik kanalların tamamen kapandığı, halka yalan söyleyerek gerçeklerin çarpıtıldığı, tasfiyenin derinleştirildiği ve Kaypakkayacı devrimci damarın kurutulmaya çalışıldığı kuşatmada Devrimci Halkın Günlüğü komünist çizgiyi savunma görevini üstlenmiştir. Darbeci, klikçi, hesapçı, anti- demokratik
anlayışa karşı açık ideolojik mücadelenin mevzisi yaratılmıştır. Eski Halkın Günlüğü, MLM ideolojiyi tahrif eden içi boş klikçi, hesapçı, yurt dışı kliğinin sağ
oportünist fikirlerinin organına dönüşmüştür. Yeni ve Devrimci Halkın Günlüğü MLM ideolojisini savunacak devrim amacına ve çizgisine bağlı kalarak yozlaşmış, çürümüş sınıf işbirlikçi anlayışa karşı durma görevini yerine getirme gayreti ve kararlılığı içinde olacaktır.
Zorlu bir görevi üstlendiğimizin bilincindeyiz. Devrimci Halkın Günlüğü komünistlerin birlik anlayışına uygun hareket edecektir. İlkesel bakış açısını asla terk etmeyecektir. Klikçi, gurupçu, ilkesiz anlayış ve tarzla parçalayan, dağıtanlara karşı, KAYPAKKAYACI çizgide birleşmenin sesi olacaktır.
Emek, ısrar, özveri ve kararlılıkla yaratılan Devrimci Halkın Günlüğünün sahiplenilmesi, desteklenmesi büyük önem taşımaktadır. Hatalarımız eksikliklerimiz olacaktır ama hepsini aşacağımıza olan inancımız tamdır. Devrimci Halkın Günlüğüne sahip çık, destekle, çizgisiyle bütünleş, oku, dağıt, örgütlenerek mücadeleyi geliştir.

Devrimci Halkın Günlüğü Neyin Ürünüdür ?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin