1. Haberler
  2. BİLDİRİLER
  3. EMPERYALİST SAVAŞA HAYIR !

EMPERYALİST SAVAŞA HAYIR !

featured
service

Emperyalist Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik ülke çapında yönelttiği saldırı; Halkların, Rusya halklarının, Ukrayna ve Dombass halklarının çıkarları için değil, Emperyalist ve Tekelci Bürokrat Burjuvazinin, İşbirlikçilerinin çıkarları içindir.

Savaş’a karar kılan emperyalist Rusya Tekelci Bürokrat Burjuvazisinin; ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya(Anglo Sakson Birliği), Almanya ve Fransa öncülüğünde AB tarafından, Ukrayna ve benzer ileri karakol yada ileri karakol haline getirilmeye çalışılan devletler üzerinden geliştirilen hamlelerle oynanan hegomanya oyunu savaş noktasına getirildi. Temel taşları döşenen 3. Paylaşım savaşı öncesi elini sağlama alma propaganda ve eylemlerine karşı, kendi sınır güvenliği yada hegomanya alanlarına yönelik kuşatmayı kırmak için başka çaresi kalmadığı benzeri ‘masum’  gerekçeler, sınıf bilinçli proletarya ve dünya proletaryası, ezilen halkları için herhangi bir sempati ve destek  konusu değildir.

Ukrayna da 2014 emperyalist komplosu ile kurgulanan Maytan operasyonunun üzerinden faşist rejimin kotarılması karşısında, de facto ortaya çıkan- antifaşist güçlerinde destek verdiği- Dombass bölgesinde  Lugansk ve Donetsk halk cumhuriyetleri adıyla özerk bölgelerle, altında  Kırım modeli bir ilhak politikası yatan yakınlaşma, kurgulanmış dostluk ve yardım çağrıları üzerine Rusyanın savaş adımı atması kabul edilemez. Rusya devlet Başkanı ve Rusya Duması arasında birkaç gün içinde kotarılan özerk bölgelerin bağımsız devletler olarak tanınması hukuku, savaş suçuna uydurulan kaba ve eğreti bir diplomatik incir yaprağıdır.

Dünya üzerinde uzun süre tek başına egemen oldukları verili sistem’de eksen kayması ve insiyatif kayıplarının önünü almak için savaş kışkırtıcılığı yapan ABD ve Ingiltere, Atlantik ittifakını ve AB’nin tam desteğini kendi hukuksal meşruiyetlerine hizmet edecek kışkırtmalarla yada provokasyonla karşı reflekslere itilen Rusya, Çin öncülüğünde ki karşıt blok eylemlerini sağlamaya çalışması, haklılık yada haksızlık toleransları kabul edilmemelidir. Her türlü Emperyalist plan, provokasyon, savaş kışkırtıcılığı ve entrikaları reddediyoruz.

Halkların, işçilerin, kadınların ,çocukların, yaşlı ve savaşın savunmasız tüm kurbanlarının, çıkarları ve haklılığını kapsayan tarafta bulunma, fiilen emperyalist savaşın karşısında olma noktasıdır.

Lugansk ve Donetsk de faşizme karşı kazanılmış özerk savunma alanları, antifaşist duruşları ve faşizme karşı haklı duruşlarının yarattığı özerk özsavunma mevziileri, Rusyanın emperyalist çıkarlarının atlama tahtası haline getirilerek kirletilmesine sessiz kalınmamalıdır.

Sınıf bilinçli proletaryanın, emperyalist anlaşma ve uzlaşmalarla oluşturulmuş haritalardan kaynaklanan meşruiyetleri değil sınıf bakış açısı ve ulusların kendi kaderlerini tayin etme hakkının aktif savunulması üzerinden duruş ve tavır kriterleri bakidir.

Ukrayna, Donetsk, Lugansk tan tüm emperyalist ve faşist savaş güçleri çekilmeli, faşist Ukrayna rejimini temsil eden hükümet ve meclis lağvedilmelidir.

Ukrayna, Dombass proletaryası ve halk güçleri bu süreci, savaşa ve faşizme karşı aktif protesto eylemlerine, halk ayaklanması ve devrimci iç savaşa evirmelidir.

Kahrolsun emperyalist savaş!

Kahrolsun emperyalistlerin provokasyonları!

Kahrolsun Ukrayna faşist diktatörlüğü!

Yaşasın Rusya, Ukrayna, Dombass ve Tüm Dünya halklarının kardeşliği!

Yaşasın Proletarya enternasyonalizmi!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!

Devrimci Demokrasi

Demokratik Haklar Platformu

Partizan Gençlik

EMPERYALİST SAVAŞA HAYIR !

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin