Hasta tutsak Abdulalim Kaya tahliye edildi

featured
service

Haber Merkezi: Tek kişilik hücrede tutulan hasta tutsak 85 yaşındaki Abdulalim Kaya, infazı ertelenerek tahliye edildi.

Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan hasta tutsak Abdulalim Kaya hakkında sağlık sorunları nedeni ile cezanın infazının 3 ay ertelenmesi kararı verildi.

Sağlık kurulu raporu ile infaz ertelemesi alan Kaya’nın kronik ve ağır seyreden hastalıkları mevcut. Tahliye olan Kaya’nın Bursa Şehir Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiği, sağlık durumunun düzelmeye başladığı öğrenildi.

Kaya’ya 2008 yılında Siirt’te yapılan bir basın açıklaması sonrası gözaltına alındıktan sonra “Örgüt propagandası yapmak” iddiası ile 8 yıl ceza verildi. 20 Eylül 2020 tarihinde Bursa’da prostat ameliyatı geçiren Kaya, henüz tedavileri ve kontrolleri tamamlanmadan ameliyatından 20 gün sonra kaldığı eve baskın yapılarak gözaltına alındı ve onaylanan cezasından dolayı Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi’ne konuldu.

Kaya, 15 Ekim’den bu yana hapishanede tek kişilik hücrede tutuluyordu. Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, eylemlerinin 322’nci haftasında Kaya’nın hapishanede düzenli beslenemediği için şeker komasına girdiğini ve tüm gün baygın geçirdiğini belirterek, tahliyesini talep etmişti.

Hasta tutsak Abdulalim Kaya tahliye edildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin