Hindistan Komünist Partisi (Maoist), liderliğinde Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’nun 20. yılını kutluyor

featured
service

Yıldönümünden iki gün önce, 30 Kasım’da, Andhra Pradesh’in Visakhapatnam bölgesindeki Thotaguda’da PLGA savaşçıları ile eski Hint devlet güçleri arasında bir ateş alışverişi gerçekleşti. Odessa’nın Malkangiri semtinin ücra bir bölgesinde yol inşaatı yapan bir müteahhit, üç aracı ve işte kullanılan makineleri de ateşe veren CPI (Maoist) savaşçıları tarafından öldürüldü. Siteye el yazısıyla yazılmış bir poster bıraktılar. CPI (Maoist), eski Hint devletinin güvenlik güçlerinin araçlarının hareketini kolaylaştıracağı için yol yapımına karşı çıkıyor.

Daha önce, 6 Aralık’ta, Bastar’daki binlerce köylü, “Maoist” oldukları gerekçesiyle yargılanan altı çiftçinin tutuklanmasını protesto etmek için dışarı çıktı. Bir hafta önce çiftçilerin tutuklandığı Kademeta köyünde protestolar beş gün boyunca dharne olarak başladı. 6’sında, protestolar yaklaşık 5000 köylüye ulaştı ve yerel yolu saatlerce kapattı. Protestocular herhangi bir muhtıra sunmazken, talepleri tutuklananların kurtarılmasından tüm güvenlik kamplarının imha edilmesinden ve bölgedeki planlanan demir cevheri madeninin hurdaya çıkarılmasına kadar büyüdü.

CPI (Maoist) kadrolarına bir mesaj gericiliğin eline geçti. Belgenin nasıl soyulduğu ve ne kadar yasal olduğu belirli ayrıntılar belirsizdir. Gerçekse, zorla ele geçirilmiş olmalı. Gerici basın tarafından “ülke çapındaki Maoist oluşumlara, saldırıları başlatmak ve polis bilgi ağını ortadan kaldırmak için daha küçük mangalar ve benzer oluşumlar oluşturmaları talimatı” olarak tanımlanıyor . “Batı ghatlarına genişleme” planları arasında başka büyük haberler de var.

Gerici medya, sınırlı anlayışıyla bu sıçramayı şöyle tanımlıyor: “Onlar (Maoistler) şimdi kadrolarını, eğitimli gerillalardan oluşan PLGA’yı Halkların Kurtuluş Ordusu’nu (PLA) oluşturmak için kullanma odak ve stratejisini değiştirmeye çağırıyorlar. hakim ve kontrollü alanlarını genişletmek için kitleleri, destekçileri ve silahlı isyancıları da içerecektir. “

Bu bilgi doğruysa, Halk Savaşı’nda büyük bir adım hazırlanıyor demektir. Halk Kurtuluş Ordusu’nun oluşturulması hedefi, özellikle en zor zamanlarda parti tarafından en önemli adımlardan biri olarak verilmiştir. Korkunç “yeşil av operasyonu” ile karşı karşıya kalan parti, kadroları ve kitleleri “Dandakaranya ve Bihar-Jharkhand’ı Kurtulmuş Bölgelere geliştirme amacıyla PLGA’yı PLA’ya ve gerilla savaşını mobil savaşa dönüştürmeye” çağırdı!

Hindistan’daki Halk Savaşını Destekleyin!

CPI (Maoist) çok yaşa!

Hindistan Komünist Partisi (Maoist), liderliğinde Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’nun 20. yılını kutluyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin