1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Hindistan’da Maoist Gerillalar faşist Modi rejiminin katliamlarının hesabını soruyorlar

Hindistan’da Maoist Gerillalar faşist Modi rejiminin katliamlarının hesabını soruyorlar

featured
service

Hindistan’da HKP(M), önderliğinde sürdürülen Halk Savaşıyla, Hindistan faşist Modi iktidarının yoketme kampanyalarına karşı kararlı bir şekilde saldırılarını yoğunlaştırarak yanıt veriyor.

Son süreçte HKP(M)e bağlı PLGA’nın eylemlerinden bazıları.

*Girirdih Bölgesi, 27 Ocak 2022: Jharkhand’ın Giridih bölgesindeki demiryolu rayının bir kısmı, CPI (Maoist) kadrolarının erken saatlerinde tetiklediği bir patlama nedeniyle hasar gördü.

*Bokaro Bölgesi, 25 Ocak 2022: Polisin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Bokaro ilçesinin Gomia bloğunda güvenlik güçleri ile CPI (Maoist) kadroları arasında çatışma çıktı. Herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

*Giridih Bölgesi, 23 Ocak 2022: İki mobil kuleye zarar verdikten bir gün sonra, CPI kadroları (Maoist) Mufassil Polisi Simariya Panchayat’taki Barakar nehri üzerinde bulunan bir köprünün bir kısmını havaya uçurdu.

*Bijapur Bölgesi, 22 Ocak 2022: Naxalites, bölgede artan aktif varlıklarının bir göstergesi olarak, 45 yaşındaki bir polis muhbirini infaz etti ve yolda bulunan üç aracı ateşe verdi.

*Gadchiroli Bölgesi, 22 Ocak 2022: Maharashtra eyaletinin Gadchiroli bölgesinde yol yapım işi yapan 11 traktör ve iki JCB makinesini 40 ila 50 Naxalites’den oluşan bir grup ateşe verdi, polis

*Rayagada Bölgesi, 22 Ocak 2022: CPI’ye (Maoist) ait bir kadro, bir yol inşaatında bir kamyonu ateşe verdi.

Hindistanlı maoistler, faşist Modi rejiminin halk kitlelerine teşhir edilmesi ve tecridi için parlamenter yol’un ve seçimlerle enerji yaratma yöntemlerinin sahte bir söylem olduğunun altını çiziyorlar. Post reformist şarlatanlık olarak niteledikleri bu türden ”mücadele” çağrıları yapanların gerçekte devrime sırtını döndüklerini ve iflah olmaz dönekler olduklarını vurguluyorlar. Halkı ve Devrimi kazanmanın yolunun Halk Savaşında ısrar olduğunun altını çiziyorlar.

Hindistan’da Maoist Gerillalar faşist Modi rejiminin katliamlarının hesabını soruyorlar

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin