İsrail, Suriye’nin Başkenti Şam Çevresini Bombaladı

featured
service

Bugün saat 14:00’teki (yerel saat) gündüz saldırısı, üç günlük bir süre içinde ikinci saldırıdır.

Suriye Savunma Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun işgal altındaki Filistin topraklarının kuzey kesiminden fırlatılan roketlerle Şam şehrinin çevresini bombaladığını söyledi.

AYRICA OKUYUN:

İsrail’in Şam’a saldırısında beş Suriye askeri öldü

Askeri oluşum yaptığı açıklamada, “İsrail düşmanı, işgal altındaki Filistin topraklarının kuzeyinden Şam yakınlarındaki bölgeleri hedef alan hava bombardımanı gerçekleştirdi” dedi.

Üç gün içinde gerçekleşen ve gündüz saat 14:00 civarında (yerel saatle) gerçekleştirilen ikinci Siyonist saldırı sonucunda, yaralı bir Suriye parasının yanı sıra birkaç maddi hasar olduğu bildirildi.

Levanten diplomasisi ise Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi önünde Tel Aviv’in silahlı saldırılarını bölgesel barış ve güvenliğe karşı ciddi eylemleri reddetti.

Ancak Siyonist yetkililer, saldırıların İran’ın Suriye’deki askeri hedeflerini ortadan kaldırmayı amaçladığını belirterek haklı çıkarıyor ve bu hedefler uluslararası arenada birçok ülke tarafından kınanıyor.

Geçtiğimiz Cuma günü, İsrail kuvvetlerine ait dört F-16 savaş uçağı, Şam Uluslararası Havaalanı ve Dimas Havaalanı’na bombardıman düzenledi.

İsrail ordusu bu yıl boyunca Levanten topraklarına karşı toplam 26 saldırı gerçekleştirdi ve bunların büyük çoğunluğu işgal altındaki Suriye Golan’ından gerçekleştirildi.

Kaynak:telesurtv.net

İsrail, Suriye’nin Başkenti Şam Çevresini Bombaladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin