Konya’da yaşanan katliamı protesto eden 3 kişi tutuklandı

featured
service

Haber Merkezi: Konya’da Kürt aileden 7 kişinin ırkçı-faşist saldırıyla katledilmesi sonrasında Van’da düzenlenen protesto eylemine katılan ve gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

Van’da, ayını aileden 7 kişinin yaşamını yitirdiği ırkçı katliamı protesto ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 10 kişiden 7’si serbest bırakıldı, 3’ü tutuklandı.

Van’da Konya’nın Meram ilçesinde Karslı Kürt Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin katledildiği faşist saldırıyı protesto ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 10 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Aralarında HDP Parti Meclisi (PM) üyesi Hazal Karabey ve  HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan’ın danışmanı Sinan Ok’un da bulunduğu 10 kişiden 4’ü adli kontrol, 6’sı ise tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Mahkemedeki ifadelerinin ardından Mesut Bor, Hazal Karabey, Ferat Azan, Arjin Tuncer, Çetin Temel, Rojin Varhan ve Sinan Ok adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Rojhat Duman, Dilovan Duru ve Nurullah Pekbay ise “Görevi yaptırmamak için direnme” ile “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu’na Muhalefet etmek” iddiasıyla tutuklandı.

Konya’da yaşanan katliamı protesto eden 3 kişi tutuklandı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin