Panama’da dialago’nun başarısızlığından sonra kitlesel protestolar devam ediyor

featured
service

Panama’da hayat pahalılığı nedeniyle bir haftadan uzun süredir devam eden kitlesel protestolar, hükümet ile sendikalar arasındaki başarısız diyaloğun ardından devam ediyor.

Panamalılar, koronavirüs salgını ve Ukrayna çatışmasından kaynaklanan krizin etkileriyle yüzleşmek için halk eğitimi için daha fazla bütçe, maaşlarda genel bir artış ve temel aile sepetinin maliyetlerinde azalma talep ettikleri için 6 Temmuz’dan bu yana yaptıkları gibi Pazartesi günü sokaklara döküldüler.

Pazartesi günü, Santiago de Veraguas şehrinde, Örgütlü Halkın Hakları Ulusal İttifakı’nda (Anadepo) gruplaşan sendikalar ile Yürütme temsilcileri arasında bir diyalog masası kuruldu, ancak hiçbir anlaşmaya varılamadı.

Görüşmelerin başarısızlığı, Anadepo sözcüsü Armando Espinosa’ya göre, Hükümet temsilcileri – Eğitim Bakanları Maruja Gorday; Ticaret ve Sanayi, Federico Boyd; ve Tarımsal Kalkınma, Augusto Valderrama, diyaloglarda Başkan Laurentino Cortizo’nun bulunması yönündeki taleplerini reddetti.

Panama’nın sosyal ve sendikal örgütleri, bir haftadan uzun süredir, eğitim ve ulaşımda grev, nöbetler ve barikatlar çağrısı yaparken, ülke genelinde kesintisiz protestolara başladı.

Kaynak:hispantv.com

Panama’da dialago’nun başarısızlığından sonra kitlesel protestolar devam ediyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin