1. Haberler
  2. ARŞİV YAZILARI
  3. TAYAD’lı Aileler polis terörüyle gözaltına alındı

TAYAD’lı Aileler polis terörüyle gözaltına alındı

featured
service

Haber Merkezi: Cuma gecesi düzenlenen gözaltı terörü sonrası, gözaltında itirafçılık dayatılan ve kronik hastalarında aralarında olduğu 80’i aşkın kişinin jandarma ve polisteki işlemleri devam ediyor.

Gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması için Çağlayan Meydanı’nda açıklama yapan TAYAD’lı Ailelere polis saldırdı. Aileler, darp edilerek gözaltına alındı. 

İstanbul merkezli 16 ilde, 15 Ekim Cuma günü günü gerçekleşen operasyonda 85’ten fazla kişi gözaltına alınmış, saray medyası tarafından yapılan haberlerde ise 126 kişi hakkında arama kararı öğrenilmişti.

Gözaltına alınanlar arasında kronik rahatsızlığı ve yaşlı olanların bulunduğunu belirten TAYAD’lı Aileler gözaltıların derhal serbest bırakılması talebiyle Çağlayan Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi. “Adalet ve özgürlük mücadelemizi, komplolarla engelleyemezsiniz! Gözaltılar derhal serbest bırakılsın” yazılı pankartın açıldığı eylemde, avukatlara dosyada gizlilik kararı ve 24 saat görüşme kısıtlaması var denilerek bilgi alınması ve savunma hakkı engellenirken o 24 saatlik süreç içerisinde Sözcü, A haber, HaberTürk, CNN’in servis ettiği haberlerle gözaltındakileri kriminalize etmeye çalıştığı kaydedildi. 

Gözaltına alınanların sık sık “avukat görüşün var” denilerek “mülakat” adı altında ajanlık dayatmasında bulunulduğu kaydedilen açıklamanın sürdüğü sırada polis ailelere saldırdı. 

Aileler darp edilerek gözaltına alınırken, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” sloganı attı. 

TAYAD’lı Aileler polis terörüyle gözaltına alındı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin