1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Almanya Stuttgart’ta ’50.yılında İbrahim’den Cafer’e MLM Güzergahında İleri’ şiarıyla İbrahim Kaypakkaya İçin anma gecesi yapıldı

Almanya Stuttgart’ta ’50.yılında İbrahim’den Cafer’e MLM Güzergahında İleri’ şiarıyla İbrahim Kaypakkaya İçin anma gecesi yapıldı

featured
service

Stuttgart Stein an der Murr semtinde Star Düğün Salonun da Devrimci Demokrasi ve Öncü Partizan adına çağrısı yapılan ortak anma gecesi gerçekleşti.

Proletarya Partisi TKP(ML) nin dolayısıyla ardılı MKP’nin 50.kuruluş yılı ve Kurucu Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın aylar süren işkenceler sonrasında yargısız infaz edilişinin 49.yılında MLM çizgide yayın yapan Devrimci Demokrasi ve geleneğin izini sürme iddiasında olan Öncü Partizan tarafından organize edilen gece, duyurusundan bir saat gecikmeyle başladı. Yüklü bir sanatçı ve konuşmacı proğramı olan geceye Tutsak aileleri derneği YDAD adına katılacak olan Proletarya Partisinin katledilen 4. Genel sekreteri Cüneyt Kahraman’ın annesi Gülten Kahraman ve yine uzun yıllar İbrahim geleneği çizgisinde sendikal mücadelede emeği olan Zeynel Demirçivi’nin vize sorununun aşılamaması nedeniyle katılamamaları bir olumsuzluk oldu.

Geceye katılanların selamlanması ve saygı duruşunun ardından proğramın akışına geçildi. Tertip komitesinin hazırladığı ortak konuşmanın kadın ve erkek konuşmacılar tarafından sunulması ardından sanatçıların güne ve mücadelenin ruhuna uygun eserlerini sundular. Konuşma ve müzik sunumu esnasında sık sık ‘Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya’, ‘İbo Haydar, Zülfikar namludadır iktidar’, Ölümsüzleşen Genel sekreter ve kadroların isimleri seslendirildiğinde ‘yaşıyor’ karşılaması ve yer yer ‘Yaşasın Partimiz Maoist Komünist Partisi’ sloganlarının atıldığı. İbrahim Kaypakkaya ve komünist önder ve öncülerimizin yolunda yürüme kararlılığı seslendirildi.

Salonun geneli kitle katılımı, Proletarya partisinin değerlerini ifade eden Pankartları, Öncü Partizan’ın Pankart/flamaları ve çeşitli dost yapı ve kişilerin standları ile gecenin akışının sinevizyona yansıtılması vb olumluluklardır.

Proletarya partisinin kuruluşunun 50. yılı ve kurucu önderi İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 49. yılına ilişkin geceye iletilen; Başta proletarya partisi MKP MK-SB imzalı bildirinin ve Enternasyonal Komünist Parti ve örgütlerden Isviçre KP’si (Kızıl Bayrak)ve Kanada İşçi Cephesinin CWF’nin , diğer selamlama ileten Parti ve Örgütlerin selamlama mesajlarının zaman darlığı gerekçesi ile okutulmadan tertip komitesi tarafından sadece isimleri geçirtilerek selamlama mesajlarından dolayı teşekkür edilmesi gecenin bir diğer olumsuzluğudur.

Geceye Proletarya partisinin yarattığı mücadele tarihine, değerlerine, başta İbrahim Kaypakkaya olmak üzere tüm Parti şehitlerine, Halk Savaşçılarına ve devrim şehitlerine bağlılıkla, dayanışma duyguları ile katılım gösteren halkımızı, hazırlık aşamasından, gerçekleştirilme aşamasına kadar fedakarca çabaları nedeniyle geceye emeği geçen tüm aktifleri, sanatçıları, geceyi standları ve mesajları ile onurlandıran dost devrimci kurum ve kişileri Devrimci Demokrasi olarak selamlıyoruz.

Almanya Stuttgart’ta ’50.yılında İbrahim’den Cafer’e MLM Güzergahında İleri’ şiarıyla İbrahim Kaypakkaya İçin anma gecesi yapıldı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin