fatih-dayanismasi

Fatih Dayanışması’ndan polis engeline rağmen eylem: “Bu faturaları Cengiz ödesin”

service

Son süreçte gelen zamlara karşı Kocamustafapaşa Meydanı’nda buluşan Fatih Dayanışması, polisin engelleme girişimine rağmen basın açıklaması yaptı. Sonrasında da faturaları yaktı

Fatih Dayanışması’ndan polis engeline rağmen eylem: “Bu faturaları Cengiz ödesin”

Son süreçte gelen zamlara karşı Kocamustafapaşa Meydanı’nda buluşan Fatih Dayanışması, basın açıklaması yapmak isteyince polis saldırdı. Slogan atılmasına ve alkışlanmasına engel olmaya çalışan polis, eylem için hazırlanan pankartı da yırttı. Polisin provokatif saldırısına rağmen Fatih Dayanışması’ndan yurttaşların kararlılığıyla meydanda basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada önce polisin uyguladığı şiddete tepki gösterildi. Polisin saldırısının, iktidarın gittikçe yoksullaşan halka olan düşmanca tavrının bir yansıması olduğu ifade edildi. Son dönemde yapılan zamlar ve yıl sonuna kadar enflasyon beklentisinin giderek yükselmesinin asgari ücrete yapılan yüzde 50 zammın giderek anlamsızlaştığı vurgulandı. “Şubat ayında biz ne yapacağız, peki Mart’ta ne yapacağız? Nisan’da nasıl geçineceğiz?” diye soran Fatih Dayanışması, emekçi dostu bir anlayışın yaşamın tamamına hakim olmadan hiçbir şeyin değişmeyeceğini belirtti.

Mehmet Cengiz’in ve yandaş müteahhitlerin silinen vergi borçlarına, verilen teşviklere, işveren prim desteklerine değinilen açıklamada en temel ihtiyaçların bu kadar zamlanmasına tepki gösterildi.

Faturalar yakıldı

“Biz bu faturaları ödemek istemiyoruz. Bu faturaları Cengiz ödesin, zenginler ödesin” diyen Fatih Dayanışması, faturaları yaktı

Kaynak:sendika.org

Fatih Dayanışması’ndan polis engeline rağmen eylem: “Bu faturaları Cengiz ödesin”
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin