1. Haberler
  2. MÜCADELE
  3. Şenyaşar ailesi: “Biz hem katliama uğradık hem de iftiraya maruz kaldık”

Şenyaşar ailesi: “Biz hem katliama uğradık hem de iftiraya maruz kaldık”

featured
service

Adalet mücadelesini soğuk hava koşullarına rağmen adliye binası önünde sürdüren Şenyaşar ailesi “Biz hem katliama uğradık hem de iftiraya maruz kaldık. Hakikatler ortaya çıkmasına rağmen, ailesi katledilen hücrede, katliamı yapanlar dışarıda” diyerek zulmü kabul etmeyeceklerini söyledi

Şenyaşar ailesi: “Biz hem katliama uğradık hem de iftiraya maruz kaldık”

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 309’uncu gününde devam ediyor.

Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesabından bugün (11 Ocak) yapılan paylaşımda “Hz. Yusuf iftiraya uğradığı için zindana atıldı. Biz hem katliama uğradık hem de iftiraya maruz kaldık. Hakikatler ortaya çıkmasına rağmen, ailesi katledilen hücrede, katliamı yapanlar dışarıda. Biz bu zulmü #KabulEtmiyoruz toplum kabul etmiyor” ifadeleri kullanıldı.

Daha önce olayın gelişim şekli hakkında Evrensel aşağıdaki bilgileri haber olarak kamuoyuna geçmişti.

”Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri öncesi 14 Haziran’da AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının Şenyaşar ailesine yönelik saldırısı sonucu, Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Adil ve Celal Şenyaşar ile vekilin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız yaşamını yitirmişti. Şenyaşarların işyerinde başlayan ve yaralıların kaldırıldığı Suruç Devlet Hastanesinde devam eden saldırılarda, Mehmet Şenyaşar, Ferit Şenyaşar ve Fadıl Şenyaşar ile birlikte toplam 8 kişi de yaralanmıştı.

Saldırı sırasında yaralanan Fadıl Şenyaşar ve kardeşleri, tedavileri devam ederken gözaltına alınmış ve sonrasında Fadıl Şenyaşar tutuklanmıştı. Şenyaşar, halen Elazığ Kapalı Cezaevi’nde tek kişilik odada tutuluyor.

Şenyaşar ailesinden 3 kişinin öldürülmesi ve 3 kişinin de ağır yaralanmasına rağmen uzun bir süre saldırganlardan hiç kimse gözaltına dahi alınmamıştı. Olaydan 15 ay sonra 18 Eylül 2019’da, AKP’li vekilin ağabeyi Enver Yıldız, 50 kişilik koruma ordusuyla geldiği Urfa Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.”

Kaynak:sendika.org, evrensel.net

Şenyaşar ailesi: “Biz hem katliama uğradık hem de iftiraya maruz kaldık”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin