1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Stuttgart Dünya Barış Günü Eylemine MLM’ler Başkan Gonzalo’ya Özgürlük ve Yaşamını Savunma Kampanyası Pankartıyla Katıldılar

Stuttgart Dünya Barış Günü Eylemine MLM’ler Başkan Gonzalo’ya Özgürlük ve Yaşamını Savunma Kampanyası Pankartıyla Katıldılar

featured
service

Stuttgart her yıl fasizmin yenilgiye uğratıldığı gün olan 1 Eylül’de Dünya Barışı için bir araya gelen Parti, Sendika,Savaşa karşı ve faşizme karşı grupların katıldığı geleneksel miting ve yürüyüşler yapılmaktadır. Dün bu amaçla biraraya gelen Stuttgartlı devrimciler günün tarihsel ve güncel önemine yönelik konuşmalar yaptılar. Daha sonra MLPD’li devrimciler eylemi mitingden yürüyüşe dönüştürme insiyatifi aldılar. Türkiyeli, Ve Kürdistan’lı, İran ve Afganistan lı Parti ve örgütlerin taraftarlarıda bu eyleme destek vererek Stuttgart merkezi ve DGB Sendikasının bulunduğu hatta geniş bir daire çizerek yürüdüler. Yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarda Emperyalizmin saldırganlığı ve Afganistan vb ülkelerdeki işgal ve katliamları üzerine konuşmalarla birlikte Almanca sloğanlar atıldı.

Maoistler, Peru’da MLM’ler önderliğindeki PKP’nin Emperyalizm ve Peru faşizmine karşı yürüttüğü Halk Savaşını bastırmak için uyguladığı,düşük yoğunluklu savaşta esir düşen Peru Devriminin ve PKP nin önderi, yaşayan en önemli MLM’lerden Başkan Gonzalo olarak bilinen Prof. Abimael Guzman Reynoso için özgürlük çağrısı yaptılar.

Başkan Gonzalo, 29 yıllık ağır tecrit hapsinde ve yaşamsal risk altında olması, sağlık koşullarının ağırlaşması ve Başta ABD olmak üzere Emperyalistlerin, Peru rejiminin intikamcı bir politika ile tutsaklık şartlarını ”doğal infaz” olarak kullandıkları gerçeğine karşı; MKP’ nin, uluslararası Komünist harekete Temmuz ayında yaptığı Uluslararası kampanya çağrısı gereği, Stuttgartta ki Barış eyleminde, Başkan Gonzaloya Özgürlük Pankartı ile seslerini duyurmaya çalıştılar.

Dünya çapında güçlü bir devrimci atılıma önderlik yapan bu komünist devrimcinin tutsaklığı ve yaşam risklerine karşı, Stuttgart’tan MLKP’li, TKP-ML’li, MLPD’li devrimciler omuz verdi ve dayanışma örneği sergilediler.

Proleter Dünya Devriminin, 3. büyük dalgasının şanlı siperlerini Peru’da oluşturan Başkan Gonzalo, Proletarya biliminin derin bir kavrayışla 3.nitel aşaması olan M.L.M’yi, PKP ve UKH içindeki iki çizgi mücadelesi ile, kavranmasını ve Revizyonizme karşı güçlü bir set çekmiştir. Uzun süreli Halk savaşının yaratıcı uygulamasının örneğini Peru ‘da gerçekleştirirken onun evrensel yanlarını ortaya koyarak UKH nin Proleter Dünya Devrimi için güçlü bir stratejiye sahip olduğunu ortaya koymuş ve tüm MLM lerden bu gerçekliğe göre Partilerini ve mücadeleyi şekillendirmelerini tavsiye etmiştir.

Başkan Gonzalo’nun yaşamı ve özgürlüğünü savunmak aynı zamanda devrimde ısrar ve Proleter Dünya Devrimi güçleri arasında ki enternasyonal dayanışma ve birliği pekiştirmektir.

Stuttgart Dünya Barış Günü Eylemine MLM’ler Başkan Gonzalo’ya Özgürlük ve Yaşamını Savunma Kampanyası Pankartıyla Katıldılar

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin