San Luis 2022’ye yönelik feminist mücadeleyi sürdürmek için isyanda durmak

service

Çok Uluslu Kampanyayız

Dün(10.10.2021) La Plata, Berisso ve Ensenada’da kadınlar, lezbiyenler, travestiler, translar, biseksüeller, ikili olmayanlar ve trans erkekliklerin katıldığı İkinci Bölgesel Çokuluslu Toplantısı sona erdi. Plaza San Martín’de düzenlenen iki güne 3.000 kişi katıldı, 23 atölye çalışması yapıldı, kendi kendini yöneten bir fuar, çok muhalifli kültür festivali ve “Nehrin Gücü ile” filmi yayınlandı. Cumartesi günü 40’tan fazla konuşmacının yer aldığı transfeminist bir meclis ve ardından 5000 kişilik bir seferberlik vardı. Transfeminist günün fotoğraflarıyla ve canlı yayınlarıyla habere bakın. ANRed

Kadın, travesti ve muhaliflerin son Çokuluslu Buluşması, 500 binden fazla kişinin katıldığı covid 19 pandemisinden önce La Plata’daydı. Bu uzun hafta sonu, iki yıl sonra, Tehuel de la Torre’nin, Johana Ramallo’nun adaletinin, la Moma’nın, la Chicho’nun, Soraya’nın ve tüm kadınların ortaya çıkması nedeniyle şehir bir kez daha bölgesel damgalı feminist bir örgütle doluydu. , travesti ve trans katledilen ve Julio Garro Belediye Başkanı’nın baskıcı tedbirlerine karşı. Aynı zamanda, geçtiği edildi gayrimeşru borç ihbar , Hükümet Kabine içinde Manzur ve bina etrafında tartışma «Birlikte ve 2022 San Luis MLTTBNB 35 Çokuluslu Toplantısı etkili hale getirmek için ortak stratejiler katılmak »

«La Plata, Berisso ve Ensenada’da, yerel iktidarın onaylamak istediği, kamusal alanın kullanımını suç sayan bir yasaya karşı, ölülerimiz ve kayıplarımız için örgütlenmiş ve savaşmış sokaklarda buluyoruz kendimizi. ve sosyal protesto. Kendimizi nehri ve sulak alanlarını savunmaya çağırıyoruz”, Cuma günü öğle saatlerinde Hijas de su madre, malambo sunumunun ardından açılış belgesinde ifade ettiler .

“Katılmak için gelen birçok meslektaşımız var. Bu, karşılamamız gereken ihtiyacı gösteriyor . Pandemik rağmen biz düzenlemek devam etmiş Yani, biz sokakta devam etmiş, karantina çerçevesinde femicides kınadılar, “Natalia dan dedi Biz Çokuluslu Kampanyası Are görüştüğü ANRed . 8 ve 9 Ekim’de 3.000’den fazla insan meydandan geçti. Buna karşılık, Kampanya, San Luis’te 2022 kadın, travesti ve muhaliflerin Çokuluslu Buluşmasını organize etmek amacıyla ülkenin çeşitli yerlerinde 15’ten fazla çokuluslu ve bölgesel toplantıyı destekledi .

Toplantının tamamı Plaza San Martín’de yapıldı ve kendi kendini yöneten bir fuara ev sahipliği yaptı . 2019 yılında Belediye’nin talimatıyla o meydandan tahliye edilen organize manteralar, fuarları ve mücadelelerini anlatan fotoğraf sergisi ile toplantı boyunca hazır bulundular ve katıldılar.

Fotoğraf: Manuela Wilhelm (ANRed)

«Toplantıya organizasyon olarak ilk kez katılıyoruz. Yıllardır daha iyi koşullarda düzenli bir Amerikan fuarı için savaşıyoruz. Biz zaten KDV geçirdi ikinci şans giyim, satmak çünkü iş için bir yarışma asla, biz geri dönüşümcüler ve biz Amerikan fuar için bir boşluk istiyorum » transfeminizm Kurulu sırasında Gladys Cumartesi 9. günü yaptığı « Birlikte olabiliriz dahası, bilin ki yalnız değiliz, organize olan çok kız var ve olmayanlar, bizim gibi olanlar başlıyor ve tabii ki daha fazlası için gidiyoruz bir sonraki buluşmada biz de orada olacağız » ekledi Debora.

Bölgesel Çokuluslu Toplantı’ya Spor Kurumlarında Kadın ve Muhalif Ağı da katıldı . ANRed, San Lorenzo, Boca, River, Gimnasia y Esgrima de La Plata, Estudiantes ve cinsiyetçi şiddetten uzak spor kulüplerine geçme stratejileri düşünen diğer kulüplerden referanslarla konuştu .

Federal düzeyde düzenlenen Çokuluslu Toplantılarda olduğu gibi, bu bölgesel toplantıda Cuma öğleden sonra boyunca meydanda gerçekleştirilen 23 çalıştay vardı . Eksenler, Transfeminizmler ve örgütsel stratejiler, baskı karşıtı transfeminizm, Transfeminizm ve sağlık ve Taller por Lucho, Santiago Cancinos ve Tehuel de la Torre gibi diğerleriydi .

Çalıştayların ardından Cuma günü , bölgesel müzik, sirk, tiyatro ve batucada sanatçılarının katıldığı çok muhalifli festival başladı . Ayrıca Feminist Görsel-İşitsel Kolektif’in ilk gösterimi olan “Nehrin Gücü ile” prömiyerini yaptı .

Uçuş. Fotoğraf: Manuela Wilhelm (ANRed)

Mandragora Kolektifi. Fotoğraf: Manuela Wilhelm (ANRed)

Fotoğraf: Manuela Wilhelm (ANRed)

Büyük Fahişe. Fotoğraf: Manuela Wilhelm (ANRed)

Bloco das Pibas ve Yasak Kızlar. Fotoğraf: Manuela Wilhelm (ANRed)

Transfeminist Meclis: “Feminist ve transfeminist mücadeleyi sürdürmek için isyanda durmak”

Bölgesel Çokuluslu Karşılaşma Cumartesi günü Autogestiva Fuarı, Cirqueres ve her bölgenin durumlarının özgürleştirici ve kolektif süreci ve eklemlenmesi, siyasallaştırılması ve müdahalesi hakkında bir açıklama yapan 40 konuşmacının yer aldığı Transfeminist Meclis ile devam etti . Barınma aciliyeti, travesti işçi kotasının uygulanması gerekliliği, Doğum Meşrutiyeti Kanunu’nun sloganlarından bazılarıydı. Meclis boyunca tekrarlanan davet ve çağrılardan biri, Tehuel de la Torre’nin canlı görünmesi nedeniyle 13 Ekim Çarşamba günü 120 ve 32 numaralı otoyol kavşağının kesilmesiyle bir konsantrasyona bağlı kalmaktı .

Fotoğraf: Marina Espeche

Bunlar arasında, organize manteralar, UTT ve Berisso, Ensenada ve La Plata’nın Kirli Komşuları ve Komşuları, Genova de Berisso Sulak Alanı tarafından Kendi Kendine Toplanan Komşular müdahale etti. Natalia Penda, Berisso belediyesi Copetro’nun maruz kaldığı kontaminasyonu ve koordinasyon ihtiyacını ortaya çıkardı. “Bütün politikalar sömürücü, şimdi uyanmalıyız ve artık bize tekabül etmeyen bir borcu ödemek için topraklarımızı ve bedenlerimizi feda etmelerine izin vermemeliyiz.” 

Ayrıca CELS’den (Hukuk ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) bir travesti aktivist ve işçi olan Quimey Ramos Transfeminist Meclisi’ne katıldı . “ Ben merak ediyorum, biz ilk olarak bu hükümetten daha fazla bir şey bekleyemezsiniz, biz onlar biz herhangi bakanlığın tatmin olmayan var ki gelen Sekreterleriyle, bizim eylemciliğin satın almak edemedik ki mal olmadıklarını öyle Salgının 3 ayında %40 arttı şiddet şikayetleri, bize cevap vermek için geliyorlar, sokakları doldurup sıradan yerlerden çıkmamız gerekiyor, tartışmaya devam »

https://youtube.com/watch?v=QwvVwZ11e08%3Ffeature%3Doembed

Fotoğraf: Marina Espeche

Fotoğraf: Marina Espeche

“Diğer pandeminin, ataerkil kapitalizmin bitmediğini ifşa etmek için yeniden sokaklara çıktık: Her 30 saatte bir kadın cinayeti ya da kadın cinayeti işleniyor”

Fotoğraf: Marina Espeche

Fotoğraf: Marina Espeche

Cumartesi günü saat 17.00’de La Plata, Berisso ve Ensenada’daki kadınlar, lezbiyenler, travestiler, trans, biseksüeller, non-binaryler ve trans erkekliklerden oluşan İkinci Bölgesel Çokuluslu Toplantısının kitlesel seferberliği başladı.

Fotoğraf: Marina Espeche

Yürüyüş, La Plata’nın 1. caddesi, “kırmızı bölgesi”nden geçti ve eyalet polisinin Johana Ramallo’nun ortadan kaybolması ve kadın cinayetinde, La Moma’daki travesti cinayetinde ve Tehuel de La Tower’ın ortaya çıkmasındaki ısrarda bir arada bulunmasını kınadı. .

Fotoğraf: Marina Espeche

Julio Garro’nun Kentsel Birlikte Yaşama Yasasını reddettiler ve yürüyüş, La Plata Belediyesi ve Katedral önünde Plaza Moreno’ya devam ederek, Hamileliğin Gönüllü Olarak Durdurulmasına Dair Yasanın uygulanmasının henüz yürürlüğe girmediğini kınadı.

Fotoğraf: Marina Espeche

Fotoğraf: Marina Espeche

Fotoğraf: Marina Espeche

Kaynak:anred.org


San Luis 2022’ye yönelik feminist mücadeleyi sürdürmek için isyanda durmak

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin